17 اکتبر

تفاوت لیپولیز و لیپوماتیک

تفاوت لیپولیز و لیپوماتیک

آیا درباره تفاوت لیپولیز و لیپوماتیک اطلاعاتی دارید ؟  با ما همراه باشید تا در این باره اطلاعاتی در اختیار تان قرار دهیم.

پیکرتراشی

به دلیل کم تحرکی و در برخی از افراد به دلیل موارد ارثی چاقی و افزایش وزن بسیار گسترش پیدا کرده است.

این افراد راه های گوناگونی را امتحان می کنند تا بتوانند به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنند. یکی از این راه ها لیپولیز و دیگری لیپوماتیک است.

لیپوماتیک روشی است که به وسیله ی امواج اینفراسونیک ، سلول ‌های چربی را از یکدیگر جدا می کند و بر روی بافت چربی اضافه بدن تاثیر می گذارد، اما لیپولیز توسط لیزر این امر را انجام می دهد.

در ادامه بیشتر درباره تفاوت های میان این دو روش توضیح خواهیم داد.

 

تفاوت لیپولیز و لیپوماتیک

 

تفاوت لیپولیز و لیپوماتیک

این روز ها با پیشرفت علم و تکنولوژی چربی ‌های اضافی را می ‌توان با روش‌ های بسیاری مانند استفاده از امواج اولتراسونیک، لیزر لیپولیز یا لیپوساکشن از بدن خارج کرد، اما نحوه تخلیه چربی های اضافی از بدن می باشد که بین این روش ها تفاوت ایجاد کرده است.

در روش لیپوماتیک از امواج اولتراسونیک برای ذوب کردن چربی ‌ها استفاده می شود، این امر به گونه ای انجام می شود که پس از تخلیه از آن ها می توان در مناطق دیگر بدن به عنوان جوانسازی و زیبایی تزریق کرد.

لازم به ذکر است که در روش لیپوماتیک ، هیچ گونه حرارتی تولید نمی شود و چربی‌ ها از بین نخواهند رفت ، به همین دلیل خطر سوختگی پوست نیز در این روش وجود ندارد .

تفاوت دیگری که میان روش لیپولیز و لیپوماتیک وجود دارد این می باشد که لیپوماتیک به وسیله روش امواج مادون صوت و حرکات دورانی و عرضی انجام می گردد و دقت کمتری در برابر لیپولیز پیشرفته دارد در صورتی که لیپولیز با ظرافت و دقت بیشتری چربی های اضافی را از اندام های مختلف بیماران خارج می کند.

خطر آمبولی در لیپوماتیک

در لیپوماتیک میله‌ ای که ارتعاش دارد، همزمان هوا تزریق می کند و سبب می ‌شود تا قطره‌ های چربی از جای خود کنده و با ساکشن خارج شوند که این روش علمی ‌تر و کم خطرتر از روش های قبلی است زیرا خونریزی کمتری دارد و تا اندازه بسیاری خطر آمبولی را کاهش می دهد.

هزینه پیکرتراشی

انتخاب روش پیکرتراشی در هزینه آن تاثیر دارد.

هزینه های لیپوماتیک و لیپولیز و دیگر روش ها بر اساس منطقه درمان و میزان چربی ها و بسیاری از عوامل دیگر در جلسه مشاوره تعیین می شود.

 

 

 

کلینیک دکتر لیپو

جراحی شکم پیکرتراشی –  جوانسازی

ليپوماتيکتزریق چربی

درباره نویسنده

کلینیک دکتر لیپو
کلینیک دکتر لیپو انجام خدمات پیکرتراشی ، لیپوماتیک ، لیپولیز اولتراسونیک ، اولترازد ، ابدومینوپلاستی جراحی سینه ، پروتز سینه ، ژنیکوماستی جوانسازی ، تزریق چربی به صورت تزریق چربی به بدن و ...

پاسخ

Visit Us On TwitterVisit Us On Instagram