07 مه

جراحی شکم در تهران

بزرگ بودن شکم یکی از مشکلاتی است که امروزه به دلیل داشتن رژیم غذایی نادرست ، همچون استفاده بیش از اندازه از فست فود در افراد وجود داشته و موجب ناراحتی آن ها می گردد. گاهی نیز به دلیل ژنتیک افراد دچار چاقی مفرط هستند. بسیاری از افرادی که از چاقی شکم خود رنج می برند ، علاقه مند به انجام جراحی شکم در تهران هستند. در ادامه کلینیک دکتر لیپو اطلاعات خارق العاده ای از فرآیند جراحی شکم در اختیار خوانندگان مطلب قرار می دهد. بنابراین پیشنهاد می دهیم برای دریافت اطلاعات بیشتر در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

 

جراحی شکم در تهران

 

افراد راه های بسیاری همچون ورزش کردن و گرفتن رژیم های سخت را برای دستیابی به یک شکم لاغر و تخت انجام می دهند که به دلیل دشوار بودن، دست نیافتن به نتیجه دلخواه یا طولانی بودن مدت زمان لازم برای دستیابی به نتیجه دلخواه آن ها را رها نموده و به جراحان زیبایی مراجعه می نمایند. جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی روشی است که جراحان شکم با انجام آن بافت های چربی اضافی شکم را از بین برده و به این ترتیب موجب تناسب اندام آن ها می گردند.

جراحی شکم در تهران

جراحی شکم در سه نوع مینی ابدومینوپلاستی ، ابدومینوپلاستی کامل و ابدومینوپلاستی گرداگرد انجام می شود.

این تکنیک تحت بیهوشی صورت گرفته و پزشک اقدام به ایجاد یک برش در ناحیه زیر شکم می نماید، سپس بافت چربی و پوست اضافه حذف شده و محل برش بخیه شده می شود.

ابدومینوپلاستی کامل

در این تکنیک از جراحی شکم در تهران ، جراح زیبایی برش بلندی از امتداد استخوان مفصل ران تا استخوان دیگر ایجاد می کند. پس از ایجاد این برش تغییرات در پوست ، بافت و عضلات اعمال می گردد. در طی این تغییرات ، محل ناف نیز جا به جا می شود. از این رو برشی دور ناف ایجاد خواهد شد. پوست های اضافه بریده می شوند ، چربی ها خارج شده و عضلات شکل دهی خواهد شد. این تکنیک شامل مراحل زیر است:

 • برشی به موازات پهلو چپ به راست ایجاد می شود.
 • برش دیگر در دور ناف برای آزاد کردن بافت اطرافش ایجاد می شود.
 • پوست از دیواره شکمی جدا خواهد شد.
 • عضلات شکمی ، هم تراز و صاف می شوند.
 • حفره جدیدی برای قرار دهی ناف ایجاد می شود.
 • پوست کشیده شده و بخیه می شود.

بعد از انجام این تغییرات لوله ای برای خارج کردن مایعات اضافی در بافت در بدن باقی می ماند. بعد از گذشت مدت زمان مشخص و کوتاه لوله توسط بهترین جراح زیبایی از بدن خارج خواهد شد

ابدومینوپلاستی جزئی

در این روش از جراحی شکم در تهران ، برش کوتاه تر از روش کامل است. این تکنیک اغلب در متقاضیانی انجام می شود که چربی آن ها در زیر ناف تجمع دارد. در این رو احتمال جا به جا شدن ناف بسیار کم است. در این تکنیک نیز بعد از ایجاد برش ، چربی ها خارج شده ، عضلات فرم دهی می شوند و پوست اضافه از بدن جدا خواهد شد. مینی ابدومینوپلاستی شامل مراحل زیر است:

 • ایجاد برش در سراسر زیر شکم
 • جدا کردن پوست از دیواره شکمی زیر ناف
 • حذف چربی های اضافی
 • حذف پوست اضافی
 • کشیدن پوست و بخیه آن

در این تکنیک از تکنیک های جراحی شکم در تهران ، لوله ای برای تخلیه مایعات اضافی بافت ها در بدن قرار می گیرد و پس از چند روز توسط پزشک خارج می شود.

انتخاب بهترین جراح شکم

افرادی که قصد انجام جراحی شکم در تهران یا هر منطقه دیگری را دارند می بایست با انجام تحقیقات لازم، بهترین پزشک را انتخاب نمایند، زیرا پزشک تاثیر بسیار زیادی در نتیجه جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی دارد.

چگونه جراح خوب در تهران پیدا کنیم؟

 • در رابطه با پزشکان مجربی که در تهران عمل ابدومینوپلاستی را انجام می دهند از دوستان خود تحقیق نمایید.
 • تحقیقات خود را می توانید با جستجو در گوگل کامل نمایید.
 • از اسامی پزشکان مجرب یک لیست تهیه نموده و در مطب آن ها حضور یابید.
 • از پزشکان درخواست کنید تا نمونه کارهای شان را نشان تان دهند.

برای مشاهده نمونه کارهای دکتر لیپو می توانید به صفحه رسمی اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

 

جراحی شکم در تهران

 

سوالات متداول جراحی شکم در تهران

ذهن افرادی که قصد جراحی زیبایی شکم در تهران یا هر شهر دیگری را دارند مملو از سوالاتی در رابطه با این جراحی زیبایی است که در ادامه تعدادی از شایع ترین آن ها را طرح کرده و به آن ها پاسخ داده ایم.

چه اشخاصی کاندیدای مناسبی برای جراحی شکم در تهران هستند؟

 • افرادی که پوست ناحیه تحتانی شکم آن ها در اثر بارداری یا کاهش وزن شدید شل و افتاده شده است.
 • خانم هایی که زایمان های متعدد داشته و تصمیمی برای بارداری مجدد ندارند.
 • افرادی که دچار اضافه وزن شدید نیستند؛ افرادی با اضافه وزن زیاد ابتدا باید با رژیم غذایی مناسب وزن خود را کاهش داده و سپس برای جراحی شکم اقدام کنند.
 • اشخاصی که قادر به رعایت دستورالعمل های قبل و بعد از جراحی در شکم هستند.
 • افرادی که از دخانیات و مشروبات الکلی استفاده نکرده و در صورت مصرف، قادر به ترک آن ها به مدت 2 هفته قبل و بعد از ابدومینوپلاستی می باشند.
 • افرادی که اعتماد به نفس آن ها در اثر بزرگی و شلی شکم کاهش یافته است.

آیا امکان بارداری بعد از جراحی شکم در تهران وجود دارد؟

عمل زیبایی شکم ، خللی در بارداری افراد ایجاد نمی کند ؛ اما بهتر است افراد بعد از انجام این جراحی دیگر اقدام به بارداری نکنند ؛ زیرا با ابدومینوپلاستی جدار شکم که در اثر زایمان های پیشین شل شده بودند مستحکم شده و باردرای مجدد به جدار شکم فشار ایجاد کرده و منجر به باز شدن بخیه ها و در نتیجه شل شدن جدار شکم می شود.

مدت زمان استفاده از گن بعد از جراحی شکم چقدر است؟

پس از انجام این روش افراد علاوه بر استفاده از شکم بند که می بایست حدود 3 تا 4 هفته بر روی شکم بسته شود لازم است حدود 2 تا 3 ماه بعد از جراحی شکم در تهران بر حسب نیاز از گن نیز استفاده نمایند.

 

جراحی شکم در تهران

 

چه مدت بعد از جراحی شکم در تهران می توان فعالیت های روزمره را از سر گرفته و ورزش کرد؟

بهتر است افراد به مدت 3 هفته از انجام فعالیت های سنگین خودداری کرده و حتی در هفته اول به شکل خمیده راه روند تا کششی در محله بخیه ها ایجاد نشده و به خوبی ترمیم شوند.

آیا امکان بازگشت چاقی بعد از جراحی شکم وجود دارد؟

در صورتی که فرد بیش از حد نیاز کالری دریافت کرده و به رژیم غذایی خود توجه نداشته باشد امکان تجمع مجدد چربی در ناحیه شکم وجود خواهد داشت.

روش جراحی شکم در تهران با توجه به چه عواملی تعیین می شود؟

دو عامل میزان شلی و افتادگی و میزان چربی زیر پوست جراح را برای انتخاب بهترین روش عمل زیبایی شکم راهنمایی می کنند.

 

درباره نویسنده

کلینیک دکتر لیپو
کلینیک دکتر لیپو انجام خدمات پیکرتراشی ، لیپوماتیک ، لیپولیز اولتراسونیک ، اولترازد ، ابدومینوپلاستی جراحی سینه ، پروتز سینه ، ژنیکوماستی جوانسازی ، تزریق چربی به صورت تزریق چربی به بدن و ...

پاسخ

Visit Us On TwitterVisit Us On Instagram